Koncepció nélkül / Milan – Inter 0-2

Úgy ért véget ez a derby is, ahogy az utóbbi időben szinte az összes, volt egy egyértelműen jobb csapat a pályán, mi meg az underdog szerepet teljesen elfogadva, mindenfajta különösebb izgalom nélkül papírforma vereséget szenvedtünk, tulajdonképpen bármilyen karakter vagy koncepció felvillantása nélkül.

Mit is lehet mondani egy ilyen meccs után? Oltári nagy mákkal és egy kiváló Donnarummával is sima vereséget szenvedtünk, ez lehetett volna egy 0-4 is, és akkor sem szólhatnánk egy szót sem, talán a legszégyenteljesebb Madonnina, amit valaha láttam. Kezdjük az elejéről, Giampaolo megint gyakorlatilag mindent elrontott a csapat felküldésekor, egyrészt a meccset számomra teljesen hihetetlen módon 4-3-1-2-ben kezdtük támadásban, ebből következően aztán kis túlzással át sem léptük a félpályát az első 20 percben, az Inter meg 3-4 ziccert is kidolgozott, valamint egy kétes lesgólt is lőttek. Nem tudom igazából, hogy akartunk-e komolyan presszingelni, mert olyan langyos volt az egész, pedig a Slavia hétközben megmutatta, hogy ezzel hozható zavarba az Inter, mindenesetre ha ez volt a gameplan nálunk is, akkor még komolyabbak a gondok, mint azt hittük. Leao kezdetése érthető volt, az ő gyorsaságát igyekeztünk kihasználni a kontráknál, és bár jól játszott a portugál, Godin azért tanári módon szedte le a pályáról a meccs nagy részében. Ennek ellenére nem lehet kérdéses, hogy több lehetőséget kell kapnia ezek után, mert a sebessége és cselei úgy kellenek ennek a statikus és kiszámítható csapatnak, mint Higuainnak a Nutella B-ready.

A másik igencsak kétes húzás Biglia kezdetése volt (surprise, surprise), egyrészt ő a rangadókhoz rendszeresen túl lassú – fejben és fizikálisan is – nem egyszer kaptunk már gólt az eladott labdáiból ilyen meccseken, másrészt így egyszerűen csak tálcán kínáltuk Conténak a lehetőséget, hogy Sensi szabadon mozoghasson bármerre és agresszív lehessen támadásban nulla kockázattal, mivel teljesen egyértelmű volt, hogy Biglia max a kezdőkört tiszteli meg jelenlétével, annál tovább már nem merészkedik, hacsak nem ütünk tábort az ellenfél térfelén és passzolgatunk céltalanul. Jó kérdés persze, hogy miért ül a padon az az új igazolás, aki pontosan ilyen vertikalitás tekintetében (is) jobb az argentinnál, és ezen a meccsen rákényszeríthette volna az Inter középpályásait az óvatosabb játékra. Egyetlen jobb periódusunk volt az egész 90 perc alatt, az első félidő második fele, ahogy átváltottunk 4-3-3-ra szinte már futballcsapatra kezdtünk hasonlítani. Kezdődött minden az elvett góllal, ami sajnos teljesen jogos ítélet volt, aztán persze talán teljesen másról beszélnénk most, ha Suso a három őt kísérő ember közül képes valakinek lepasszolni a labdát a 40. percben. Beteszem ide a képet, bár biztosan láttátok már, ez csak az akció vége, előtte is másodpercekig leadhatta volna bárkinek, az oldalsó kamerából még az is látszott, hogy sem Kessié, sem Leao, sem Piatek nem lett volna lesen még itt a végén sem, úgyhogy csak egy olyan passzt kellett volna abszolválni, amit már 10 évesen is ciki elrontani, ehelyett Handanovicnak védenie sem kellett.

A második félidőre jött a teljes összeomlás, az egész játékrészben 2 darab kapuralövést sikerült elérnünk, pedig már 5 perc után hátrányba kerültünk. Eddig egyébként az egész szezonban 9 kaput eltaláló lövésünk van a négy meccsen, az Internek csak szombaton volt 7, és akkor még a kapufákat nem is ide számolják, pedig azokból sem volt hiány. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de miután betalált az ellenfél és szépen átadták a kezdeményezést, onnantól egyértelmű volt nekem, hogy nézhetjük majd a szokásos tologatást, de gólt az életben nem fogunk lőni annak a védelemnek. A gólokról annyit, hogy mindkettőnél hatalmas hibákat vétettünk, és itt elsősorban Contit kell megemlíteni, aki az első előtt egy teljesen felesleges szabálytalanságot követett el, aztán a második esetben szépen végignézte ahogy Barella átveszi a labdát, vezetgeti, belép a tizenhatoson belülre, aztán felnéz, bead, ezalatt semmiféle nyomást nem gyakorolt rá, úgyhogy hiába van benne Romagnoli is a gólban, azt gondolom ez inkább Conti sara volt, egy Lukaku termetű játékost ott bent kibillenteni/túlugrani egy tökéletes érkező labda esetén sokkal nehezebb feladat, mint magát a beadást megakadályozni. Brozovic találatánál persze a nagyobb hiba az volt, hogy vagy 5 másodpercig teljesen egyedül álldogált a gólszerző, senki nem vette fel vagy futott ki rá időben, ez is elfogadhatatlan egy derbyn (sőt bármikor). Azt nem tudtam megállapítani, kinek is kellett volna kilépnie, de többen is megtehették volna, elképesztően amatőr dolog így hátrányba kerülni közvetlenül a szünet után.

Igazából remekül látszott a két csapat közötti különbség, a szomszédban egyszerűen amellett, hogy nyilván minőségibb a keret, egy olyan edző ül a padon, akinek világos elképzelése van a csapatáról, és már látszik mit akar elérni a pályán, annak ellenére, hogy a kuzinok sem kiforrottak még, ahogy az a hét közben vagy most az első félidő második felében látszott rajtuk. Ennek ellenére Conte igazából a kisujjából kirázta ezt a meccset, felküldte a legjobb csapatát, pontosan azt kaptuk tőle játékban, amit várhattunk, ő meg csak végignézte, ahogy mi még szabotáljuk is magunkat.

Folytatás csütörtökön a Torino ellen idegenben, az sem lesz könnyű meccs, és egy újabb vereség esetén már egyértelműen krízishelyzetet kell majd hirdetnünk.

Pontok:

Donnarumma: Nem tehetett egyik gólról sem, és legalább 3 bravúrja volt a meccsen, az egyetlen derbyhez méltó teljesítmény a csapatból. 7,5

Conti: Az első félidőben nem nézett ki rosszul, de aztán mindkét gólnál hibázott, beadásai céltalanok és pontatlanok voltak, nem fogja Calabriát kiszorítan, az biztos. 4,5

Musacchio: Különösen nagyot nem hibázott, többnyire rendben volt, de nem nagyon tudnék jobb osztályzatot adni neki ennyi Inter helyzet után. 6,0

Romagnoli: A szombati egyike volt a ritka gyengébb meccseinek, Lautaro kiosztott neki egy csúnya kötényt, a második gólnál meg Lukaku nagyon könnyen megverte a pozícióért, többet várunk tőle. 5,5

Rodríguez: Horror show az első félidőben, pontatlan passzok, tekergés a labdán, majdnem gólpassz az ellenfélnek, előrejátékban nulla. Kemény füttyszót kapott a San Siro közönségétől a lecserélésekor. 4,5

Kessie: Nagyon csendes meccse volt, igazából nem sok momentumot tudnék tőle felidézni, de nem is hibázott nagyot, ha meg Suso önzetlenebb lenne, gólt is lőhetett volna. 6,0

Biglia: Már leírtam róla nagyjából mindent feljebb, azért említsük még meg a 80. perc körül a curva sudba lőtt szabadrúgását, azzal feltette a koronát a teljesítményére. 5,0

Calhanoglu: Lőtt egy érvénytelen gólt, azon kívül a szokásos rossz labdaátvételek és pontatlan passzok, egyszerűen kevés az ilyen meccsekhez. 5,5

Suso: Többnyire láthatatlan volt, kivéve azt a szép megindulását és a ziccer elönzőzését, durva visszaesés van nála is egyelőre a tavalyi énjéhez képest. 4,5

Piatek: Nem sok vizet zavart, de mondjuk úgy nehéz, ha 1 db értékelhető labdát (Leao beadása) kap az egész meccsen, és általában 3 Inter játékos veszi körül, nálunk pedig senki nincs még a tizenhatos közelében sem. 5,0

Leao: Mezőnyben az egyetlen üde színfolt, azt hiszem, ha egy derbyn Godin felügyelete mellett képes volt ennyit hozzátenni a játékhoz, akkor állandó kezdőnek kéne lennie. 7,0

Cserék:

Paqueta: Némi kreativitást hozott a játékba, de sok labdát veszített, ő sem hozza a tavalyi énjét egyelőre. 6,0

Theo: Remekül szállt be, kapufáig is eljutott, minden adott ahhoz, hogy bekerüljön a kezdőbe. 6,5

Rebic: Keveset volt a pályán, és már a meccs is eldőlt addigra.

Giampaolo: Conte masszívan lemeccselte, de az a nagyobb baj, hogy eltelt négy meccs úgy, hogy semmiféle hozzáadott értéket nem sikerült felmutatnia, kíváncsian várom, hajlandó lesz-e végre a legjobb játékosokat a pályára küldeni, mert én megértem, ha idő kell a rendszer átalakításához, de akkor legalább a megfelelő emberekkel haladjunk ezen az úton, és lássunk valami koncepciót. 4,0