Brescia – Milan 0-1 / Zsinórban három

A harmadik bajnokinkat nyertük meg zsinórban, 2020-ban még veretlenek vagyunk, és összesen kaptunk 2 gólt 5 meccsen, ez az első hónap a szezonban, amivel elégedettek lehetünk. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a pénteken nyújtott teljesítmény már messze nem volt megfelelő.

Nagyon fontos az ilyen szenvedős meccseket megnyerni, mi ebben nem voltunk jók idén (sem) eddig, ezért nem annyira zavaró, hogy ez most gyengébb performansz volt. Viszont a csapatnak ezt – amellett hogy önbizalmat kell meríteni az újabb sikerből – úgy kell kezelnie mintha vereséget szenvedtünk volna, mert legközelebb már könnyen visszaüthet ez a játék egy ilyen meccsen, és ez egyáltalán nem fér bele nekünk, mert a hátrányunk miatt abban a helyzetben vagyunk, hogy minden mögöttünk lévő csapat ellen kötelező a győzelem.

Tökéletesen láthattuk a problémát  a 4-4-2-vel pénteken, Bennacer játszhat akármennyire jól, egyszerűen darabra kevés ez a középpálya nagyon, a Brescia úgy rohant át rajtunk, ahogy nem szégyellték, szerencsénk volt, mivel Donna és Romagnoli is tanári módon játszott. Mindenesetre ez komoly kérdéseket vet fel, ha egy kiesőjelölt ennyire szét tudott szedni minket egyszerűen a sima embefölénye miatt középen, akkor mi lesz itt mondjuk egy Inter elleni derbyn. Tonali egyébként különösen remekelt, mit meg nem adnék, hogy el tudjuk hozni a nyáron, sajnos hiába Milan szurkoló, nem fogjuk tudni felvenni a versenyt az Inter-Juve duóval.

Azt hozzá kell tenni azért, hogy a nem túl jó játék ellenére xG-ben ismét jól teljesítettünk (1,5 és 2,1 volt a két csapat várható értéke), igazából két nagyon komoly ziccerünk volt, az elsőt Ibra valahogy sikeresen mellérúgta olyan Robinho módra, Rebic viszont már kihasználta a sajátját, még úgy is, hogy tulajdonképpen tökönrúgta az ellenfél védőjét, és onnan ment be a labda a kapuba. Ha már a gól, Ibrát meg kell említeni, mégis gólpasszal kompenzálta a kihagyott helyzetét, ez megint egy olyan megmozdulás volt tőle, amire Piatek sajnos nem képes. A sokat szidott Kebabnak is jár a pacsi most, mert gyönyörű labdát tett oda Ibra elé a gól előtt, nézzétek csak meg az összefoglalóban, ez legalább annyira az ő találata, mint Rebicé vagy Zlatané.

Egy kedvező római derby eredménnyel akár 7-8 pontra is lehetünk a 4. helytől, ez még mindig sok, de legalább már némileg lőtávolságon belül van.

Pontok:

Donnarumma:  Övé a legtöbb clean sheet a Serie A-ban idén, abszolút MotM, fantasztikusan védett, akármilyen fizut kér, meg kell hosszabbítani a szerződését, nincs mese. 8,0

Conti: Sok vizet nem zavart, és nem a jó értelemben. 6,0

Kjaer: Simán ki lehetett volna állítani az első félidőben, azon kívül komoly gond nem volt vele, egyelőre hoz egy biztos közepest. 6,0

Romagnoli: Még saját magához képest is kiemelkedően jól játszott, főleg az első félidőben, kétségtelen, hogy ezt a győzelmet neki és Donnának köszönhetjük. 8,0

Theo: Ezen a meccsen jóval gyengébb volt a megszokotthoz képest, és még így is majdnem rúgott egy szólógólt, viszont ott inkább passzolnia kellett volna szerintem. 6,0

Castillejo: Sajnos eljött az, amitől féltem, most semmit nem nyújtott, reméljük nem következik hullámvölgy. 6,0

Kessié: Ő szerelte a legtöbbet a csapatból, nem mondanám, hogy rosszul játszott, csak ahogy írtam, Bennacerrel ketten kevesek voltak a Brescia középpályás fölényével szemben. 6,0

Bennacer: Az első félidőben remek volt, a másodikban kevésbé, és a szokásos sárgát is begyűjtötte, ami lehet nem gond, mert így az Inter ellen ott lehet majd a pályán. 6,5

Calhanoglu: A gólban játszott szerepéért elismerést érdemel, kár, hogy ezt külön ki kell emelni, annyira ritkán ad hasonló passzt annak ellenére, hogy ez lenne a feladata. 6,5

Leao: Ez egyáltalán nem az ő meccse volt, és talán a küzdeni akarás sem volt meg benne, jogosan lett lecserélve. 5,0

Ibra: Remélem még egy ilyen kihagyott ziccert nem kell látnunk tőle, mert az nagy csalódás lenne. 6,0

Cserék:

Rebic: Ami kell a padról csereként beállva, azt hozta ismét, energia és egy győztes gól. Tavalyi Bakayokot idéző feltámadást produkál úgy néz ki. 7,0

Krunic: Túlságosan keveset játszott.

Pioli: Gondolom tudatosan tartogatja Rebicet szupercserének, ez végülis bejött ma is, de itt azért voltak gondok a meccs előtt kialakított taktikával. 6,0