Milan – Parma 3-1 / (Viszonylag) sima hazai

Újabb győzelmet arattunk, hátrányból fordítva, főleg néhány kiemelkedő egyéni teljesítménynek köszönhetően, de a játék összességében is rendben volt ismét csak. Kezdünk ehhez hozzászokni, és na, nem olyan rossz érzés. Rövid összefoglaló a tovább után.

Igazából nekem így a meccs után 2 dolog jutott eszembe, ami nagyon jól illusztrálja a csapat fejlődését a szezon során, az egyik az nem egy nagy megfigyelés, egyszerűen sokkal pörgősebb a játékunk, nem tartogatja a labdát igazán senki, gyors és pontos passzokkal haladunk előre, és jól érzik egymás helyezkedését a társak, mellé kéne rakni ezt egy szeptemberi meccsnek, és brutális különbséget látnánk. A másik az már egy érdekesebb dolog, én azt vettem észre magamon, hogy a szünetben nem azt éreztem, mint az utóbbi x évben egy hasonló meccsen, hogy na most betolja a Parma a buszt, és itt az életben nem nyerünk, talán az egyenlítést kiszenvedjük, hanem valahogy tök nyugodtan vártam a második félidőt, abban a tudatban, hogy ezt a meccset meg fogjuk fordítani, egyszerűen annyival jobbak vagyunk, és most már megfelelő helyzeteket is ki tudunk rendszeresen alakítani. (Bónusznak egy harmadik dolog: Borini kezdett egyszer középső középpályásként. Igen, az ebben a szezonban volt).

És ráadásul a nyugodtság kedvéért a harmadik találatot is bevittük a vége felé, ahogy azt kell, ez sem volt adott már évek óta. Ezzel 7 meccsen lőttünk zsinórban minimum 2 gólt, ki gondolta volna ezt januárban, amikor nem vicc, 4-5 csapatnak volt csak kevesebb gólja, mint nekünk, ezt a pocsék támadójátékot sikerült teljesen megreformálnia Piolinak. A Napolit utolértük pontokban, azaz a jobb egymás elleni eredmény miatt jelenleg meg is előzzük őket. 5 meccs van még, ha ezzel a lendülettel fejezzük be a szezont, akkor a jelszó Rangnick számára részemről ez lenne: nem revolúcióra, hanem evolúcióra van szükség, mert az alapok le lettek fektetve.

Pontok

Donnarumma: A gól most sem az övé volt, a második félidőben bemutatott egy-két nagyon fontos védést komolyabb Parma ziccereknél. 7,0

Conti: Mindent elmond róla, hogy a szünetben lecserélte őt Pioli. 6,0

Kjaer: A viking fal, most már hivatalos, hogy megvettük végleg, ma is bizonyította, hogy miért volt ez jó döntés. 6,5

Romagnoli: Az ellenfél góljánál ki kellett volna lépnie Kurticra, de a szezonbeli első góljával javított, és még egy nála már szokásosnak mondható gyönyörű és halálosan pontos becsúszást is bemutatott egy veszélyes Parma akciónál. 7,0

Theo: Most nem tudta kihasználni a helyzeteit, pedig voltak neki, ezúttal belefért. Ami fontosabb, hogy a védekezése eléggé rendben volt, szemre is jól tartotta Kulusevskit, pedig az nem könnyű feladat, összesen pedig 5 szerelést, 5 labdaszerzést ért el, és 9-szer presszingelt sikeresen (azaz a nyomásgyakorlásától számítva 5 másodpercen belül labdát szerzett a csapat), minél több ilyet kérek még. 7,5

Biglia: Borzasztóan lemaradt az emberéről a Parma gólnál, és egyébként is lassú, 0 energiát hoz. Plusz még az is meglátszott, hogy nem játszik tétmeccseket már egyáltalán. Pozitívum, hogy a támadásokat egész jól segítette, 7 passzt adott a támadóharmadba, és 10/10 hosszú labdát osztott ki. 5 meccs még, és szabadulunk a horror fizujától. 6,0

Kessié: Már megint MotM? Végre végre végre beakadt egy híres neves Keszi bomba, krasnaja kolléga pár hete tippelt egy triplát az egyik meccsre ilyenekből, kis késéssel, de érkezett az első. Durva meccset nyomott egyébként a gólon kívül is, a védekezése szokás szerint rendben volt, viszont most irányította is a csapatot, övé volt magasan a legtöbb passz, és bár gólpasszt nem adott, 0,6 xA-t ért el, szóval jó helyzetekbe hozta a társakat. 8,0

Leao: Kezdőként messze nem hozza azt az impactet, mint csereként, és ez nem most derült ki először a szezonban. 6,0

Calhanoglu: A másik meccs embere jelölt, Kessié mellett ő volt a támadások motorja, ki is osztott két gólpasszt, abból főleg a Romagnoli fejére varázsolt szabadrúgást kell említeni, a gólja pedig tökéletes befejezés volt, látszott rajta, hogy végre van önbizalma. 8,0

Jack: Biztos el akarjuk őt engedni? Megint tök jó meccset hozott, az ő esze és labda nélküli mozgása nagy pluszt jelent. 7,0

Ibrahimovic: Valószínűleg nem így tervezte a 100. meccsét. Kereken 1 xG-t hozott össze, szóval próbálkozott becsülettel, de rengeteget lehetőséget pazarolt el csúnyán, és persze emellé látványosan és mérgesen üvöltözött. Nekem ez most nagyon nem adta. 6,0

Calabria: Continál jobb volt, korrekt meccset hozott le, de aztán lehet szombaton meg rajta lesz a sor, hogy a kezdőben bénázzon. 6,5

Bennacer: Beállása után rögtön dinamikusabbá vált vele a csapat, 97%-kal passzolt, a második gól előtt ő harcolta ki a szabadrúgást. 7,0

Rebic: Már vezetésnél állt be, ahogy tőle várjuk gondokat okozott az ellenfél védelmében, de befejezni most nem tudta az egy nagyobb helyzetét. 6,0

Laxalt és Krunic: Csak most ahogy adatokat gyűjtöttem vettem észre, hogy ők egyáltalán beálltak.