Bologna – Milan 2-4 / Könnyű győzelem? Az mi?

Ez a Bologna egész veszélyes otthon, kemény meccs lesz, be kéne húzni valahogy. Raffaello! Kis szerencse kellett, de bent van. Az piros, ennyi, hátradőlés máris. (Fehér) Cafú bevágta, ez simán megvan, végre egyszer lazíthatunk 45 percig. Rúgjunk még párat a második félidőben, csak úgy esetleg. Zlatan baszki, a másik kapuba kéne, ne adj nekik reményt…Várjunk, most komolyan 10 ember ellen 2 perc alatt? Ez mi a fasz? Védelem, Tata, hello? Huh, az ott kb bokatörés, a piros az új tizi, innen csak elrakjuk őket lazán, Giroud is érkezik büntetni. Ööö, most komolyan képtelenek vagyunk egyáltalán helyzetet kialakítani 9 ember ellen…? Ez kegyetlenül kínos lesz. Hopp, majdnem vezetnek is, ennél kevés szánalmasabb félórát láttam futballpályán. Ibra felkúrsz, egy jó megmozdulásod nincs, mégis mindent te akarsz csinálni….ISMAEL BENNACEEEER!!!! Ennél szebb nem is lehetne, tessék egy hónapig pucolni a cipőjét/vacsorára hívni őt az elöl kóklerkedőknek. Na, az oroszlán legalább ezt betette szépen, 2-4, innen már mi sem tudjuk leadni. A várható élettartamunk továbbra is komoly zuhanást mutat be Milan meccsek alatt, de a 3 pont az 3 pont, ennyi a lényeg. 8/9 győzelem, 25/27 pont, vasárnap a rangadók nézése teljes nyugalommal. Ez a mi évünk?

Valahogy így a fentiek szerint zajlott le bennem ez a tegnap esti példátlan bénázás, aztán a bajnokságban szokásos “valahogycsakmegnyerjükavégénbasszameg” fellélegzés, és a felismerés, hogy lehet ez tényleg egy ilyen év. Mert hogy ilyen dögvész, néhol szar játék, nagy bénázások mellett is valahogy be tudjuk húzni ezeket a meccseket a középcsapatok ellen, az tényleg egy olyan dolog, ami nagyon nagy közhely, de a végén a BL helyről, akár bajnoki címről dönthet. Na persze ezzel a meccsel nálam nem lettünk nagyobb esélyesek, az fix, mert amit 9 ember ellen bemutattunk, annál szinte egy Inzaghi vagy Brocchi féle Milant is előbb néztem volna, borzasztó frusztráló volt az a 30 perc. És ez főleg a Verona elleni szar első félidő, és a Porto elleni értékelhetetlen 90 perc miatt aggasztó. Persze leginkább az ördög ügyvédjét játszom ezzel, mert nyilván hatalmas érvágás a sok hiányzó, Theoval és Brahimmal teljesen másképp nézne ki a támadójáték, Maignan pedig hozna bravúrokat, jó indításokat, sorolhatnám tovább a többieket, ők csak a három igazán fontos ember. A menetrend miatt pedig látványosan alacsony erőbedobással funkcionált az egész csapat, lassított felvételben gyakorlatilag. Lesz ez jobb is, ha visszanézünk akkor meg így is szinte csak 3 pontokat látunk, ami nagy dolog, ezt nálunk jobban senki nem tudja, tökélyre fejlesztettük a banter érában kicsik elleni ponthullajtásokat.

Így viszont nézhetjük nyugodtan a Roma-Napoli és az Inter-Juve meccseket, és akár a tabella élén is zárhatjuk a fordulót. Ha nem, az sem baj persze egy ilyen győzelem után, meg amúgy sincs idő gondolkodni ezen, kedden újabb meccs következik a Torino ellen, otthon, cél a 28/30.

A végére még két dolog: történetünk legjobb rajtja ez, 8 győzelem 9 meccsből egyszer jött még össze, 1954-ben, akkor meg ugye még nem 3 pontokat osztogattak. Ez szinte felfoghatatlan, hogy annyi legendás csapat után most ezzel a fiatal, radar alatti kerettel és edzővel jutottunk el ide, érdemes tényleg értékelni. A másik pedig, hogy Piolinak ez volt a 100. meccse a padon, 58 győzelem, 23 döntetlen, 19 vereség, azaz 1,97 pont meccsenként. A kezdőpont és a mostani állapot pedig ismert, ki gondolta volna ezt aznap, amikor a hashtag trendingelt twitteren a kinevezésekor. Le a kalappal előtte, ez egy hatalmas sikersztori, és remélem trófeát is fogunk vele nyerni, megérdemelné. Grazie Mister!

Punti:

Tatarusanu: Az öreg Tatarozó ma sem hibáztatható igazán, de az a baj, hogy bravúr sem várható tőle. Borzasztó lassú, egy szögletnél az elején teljesen elaludt, hosszú passzok meg nála nem léteznek. Legalább nagyot nem hibázik egyelőre. 6,0

Calabria:
Az egyik legjobbunk volt ma, gólját bevágta, ahogy kell, Barrow találaltánál meg jó lett volna a lesreállítás, csak…7,0

Kjaer:
…csak Kjaer belógott sajnos. A másik emlékezetes jelenete viszont az volt, hogy az első pirosnál tökéletesen indított, úgyhogy nagyon mérgesek nem lehetünk rá. 6,5

Tomori:
Kicsit ingatagabb itt az utóbbi pár meccsen, az az igazság, de egyelőre belefér, és komoly hibákat továbbra sem vét persze. 6,0

Ballo-Touré:
Az a helyzet, hogy szerintem ma nem volt rossz (főleg, hogy a bokáját is majdnem eltörték, mégis végignyomta), de beárnyékolják a teljesítményét a beadásai, borzasztóak voltak, a statisztikai oldalak azt írják, 9-ből mindössze 1 volt pontos, pedig Ibra meg Giroud is ott volt középen. Azért az 1 héttel ezelőttihez képest jobban nézett ki, ez is valami. 6,0

Tonali:
Tette a dolgát az első félidőben, aztán részben a sárgája miatt lecserélte Pioli, legalább pihent lesz kedden. 6,0

Bennacer:
Kérdés nélkül a meccs embere. Hozta a szokásos melót, és most támadásban is extrát tett bele, egy gyönyörű és annál fontosabb góllal, plusz egy gólpasszal utána. Többet kérni sem lehet. 8,0

Castillejo:
Korrekt félidőt hozott, még ha egy-két klasszikus védőbe vezetést azért újra be is dobott. Ma ő volt a soros sérült, reméljük nem lesz súlyos. 6,0

Krunic:
Ahhoz képest, hogy 60 percet játszott, ez nagyon kevés volt ma is. A piros előtt volt egy jó beindulása, de amúgy az, hogy 10-es poszton játszva összesen 23-szor ért labdába ennyi idő alatt, mindent elmond. 5,5

Leao:
Megint az egyik legveszélyesebb játékosunk volt, betalált, de azért 9 ember ellen teljesíthetett volna jobban ő is. 6,5

Ibrahimovic:
Tényleg az egyik legrosszabb meccs volt, amit láttam tőle, 2 méteres passzokat is képtelen volt megcsinálni, mindent túlkomplikált, megállította a gyorsabb támadásokat, borzalom. Karrierje első öngólja is összejött, én a piros lapot vártam még. Kap azért egy kegyelem hatost, mert mégis adott egy gyönyörű gólpasszt, és lőtt egy gólt, de azért reméljük tud még ennél többet, és nem öregedett meg végleg. 6,0

Cserék:

Saelemaekers: Eléggé láthatatlan volt, nem adott hozzá semmit a támadójátékhoz 9 ember ellen sem. 5,5

Bakayoko: Ő nyilván azért lett behozva, hogy meccsrutint szerezzen, és a helyzetek kialakítását nem is tőle kell várni. Viszont Bennacer gólja előtt végól azért mégis ő húzta meg a szélen és adta be a labdát. 6,0

Giroud:  Ha jól nézem, 30 perc játék alatt kőkemény 1, azaz egy darab labdaérintése volt, az a fejes mondjuk veszélyt is jelentett legalább. Szeretném azért majd őt (és amúgy Ibrát is) megnézni úgy, hogy Brahim mögötte az irányító, és Theo robog a balszélen. 5,0