Milan – Bologna 2-0 / Izzadságszag nélkül

Hölgyek, Urak, úgy kezdtük ezt a szezont, ahogyan azt kell, teljesen megnyugtató, magabiztos győzelemmel Szinyóék ellen, akik a legnagyobb veszélyt az első 70 percben nem a kapunkra, hanem a játékosaink lábaira jelentették. Ibra dupla, Calabria feltámadás, random Duarte feltűnés, volt itt minden!

Az utóbbi 7-8 évben megedződött szurkolókként szerintem mindannyian gyanakodva álltunk a meccshez. Én valahogy így gondolkodtam: szétszopattunk a nyáron mindenkit? Feladtuk Rangnickot és bízunk Pioliban? Zlatan gyakorlatilag az egyetlen centerünk továbbra is? Elhoztuk a széthypeolt Tonalit? Na, akkor itt ki fogunk kapni, Ibra kidől vagy fél évre, Tonali öngólt rúg és katasztrofálisan játszik, Pioli alatt pedig rögtön elkezd inogni a pad, engem aztán nem ver át megint ez a klub!

Aztán szerencsére nem így alakult a dolog, ha nem is a nyári pazar forma jött elő (az egy hónap pihenő és kevés felkészültség miatt érthetően), de bőven dolgoztunk ki helyzeteket – Gabbia és Bennacer is kihagyta a kihagyhatatlant az első félidőben, aztán később Zlatan is a mesterhármashoz – látszott a magabiztosság és az összeszokottság a játékosokon, egy-két kivételtől eltekintve mindenki korrekt szinten nyomta. Külön ki kell emelni Calabriát, aki kb az utóbbi 2 évet nézve messze a legjobb meccsét játszotta, előrefelé is rendben volt, védekezésben viszont egyenesen hatalmasat ment, pedig Barrow ellen az volt az a matchup, amitől kicsit féltem a meccs előtt. Nem szabad még elkiabálni a dolgot egyáltalán, de jó lenne, ha értelmes jobbhátvéddel mennénk neki a szezonnak, érkező márpedig oda már nem lesz.

Ahogyan a csapattal kapcsolatban sem szabad semmit elkiabálni, de óvatos optimizmussal mehettünk neki a szezonnak, erre ez az első meccs pedig csak ráerősített nálam. A két újonc elleni bajnokik szintén gond nélküli behúzása lenne a következő lépcsőfok, és akkor 9 ponttal indítanánk a szezont, közte pedig az EL csoportkört is ki kell harcolni, aztán lehet majd beszélni a rangadókról.

Pontok:

Donnarumma: Igazából csak az utolsó 20 percben akadt dolga, de ot magabiztosan védett, egyszer kifejezetten nagy bravúrt bemutatva. Ezen kívl 12-ből 7 hosszú passza pontos volt, korrekt teljesítmény összességében. 7,0

Calabria: Ahogy írtam, a legnagyobb meglepetés, ha nincs Zlatan, akkor gyakorlatilag MotM. Legtöbb szerelés, legtöbb tisztázás, legtöbb megnyert párharc, minden megcsinált védekezésben, amit kellett. 8,0

Kjaer: A Tanár Úr ma csak szépen csendben adta le az anyagot, a hiánya igazából ott látszott meg rögtön, amikor lejött és Duarte állt be a helyére. 7,0

Gabbia: Különösebb gond nem volt vele, pozitívumként említhető, hogy ő blokkolta a legtöbb lövést a csapatból, viszont Kjaer nélkül azért ingatag lábakon állt vele az a védelem. 6,0

Theo: Ugyanazzal a tempóval tolta egész meccsen, mint tavaly is végig. Szokás szerint veszélyes volt támadásban, faragták is rendesen a Bologna játékosok. A gólpasszánál szerintem egy olyan oldalát mutatta, amit eddig olyan sokszor nem láthattunk, legalábbis nem sok ilyen tökéletes (magas) beadásra emlékszem tőle. 7,0

Kessié: Nem volt most annyira domináns, mint a nyáron, de teljesen korrekt teljesítményt hozott, főleg az első félidőben, ezzel a minimummal bármikor kiegyeznék tőle. 7,0

Bennacer: Kb ugyanaz, mint Keszinél, igaz Benya azért elrontott egy nagy ziccert. Játékszervezésben többet szokott mutatni, Tonalival a párosukat szívesen megnéztem volna hosszabb ideig, de csak 9 percig voltak egyszerre fent. 6,5

Castillejo: Na, a kakukktojás, szerintem ő volt ma messze a legrosszabb a pályán, Pioli le is szedte őt a szünetben. Kéne még egy szélsőt szerezni a mercato hátralévő részében, hacsak nem Diazt szánjuk majd ide. 5,0

Calhanoglu: Szerencsére ott tartunk, hogy kimondhatjuk, tud ő ennél bőven jobbat, ez egy viszonylag gyenge meccs volt a megszokott formájához képest. 6,0

Rebic: Fura, hogy volt elég helyzetünk, de ahogy nézem így a támadósort, hát Rebicre sem tudom azt mondani, hogy jó meccse lett volna. Brutál sokszor veszítette el a labdát (23 összesen), a presszingje sem volt a szokásos elit szinten, azt a visszahúzós cselt meg jó lenne, ha ziccer helyzetekben elfelejtené, mert általában a védőknek segít vele. 6,0

Ibrahimovic: Az öreg már majdnem 39 évesen rúgott pár nap alatt 2 meccsen 3 gólt, sőt, itt a mesterhármas is ott volt a lábában, de elrobinhozta az üres kapus ziccert. Jól nyomta nagyon, adnám, ha meg tudná közelíteni a 20 gólt a szezonban. 8,5

Saelemaekers: Samunál sokkal jobb volt, teljesen korrekt meccset hozott le, de neki ez a szerepe, hogy kispadról jöjjön és , a kezdőbe azért nem tenném be. 6,5

Brahim Diaz: Azt láttuk, hogy tud cselezni, meg azt is, hogy könnyen tud labdát veszíteni. Nem játszott persze sokat, és akkor jött be, amikor már leállt a csapat, szóval komoly következtetéseket nem ebből kell levonni. 6,0

Duarte: Ööö, hát nem gondoltam volna, hogy ő még pályára fog kerülni Milan mezben, ahogy már írtam elég ingatag is lett a védelem vele. A jobbszélső mellett a középhátvéd igazolás hiányzik még ebből a csapatból. 6,0

Tonali/Krunic: nem játszottak eleget