Milan – Torino 2-0 / Megtartva az identitást

Nem fogta meg a szerdai vereség egy kicsit sem a csapatot, a most már teljesen megszokott módon hiányzókkal teletűzdelt kezdő 11 lesimázta gyorsan a Torinot, így pedig végül még növeltük is az előnyünket az élen. És a meccs végén Ibra is visszatért, csak hogy kicsit felcsillanjon némi remény a sérüléses időszakból való kilábalást illetően.

Tényleg megdöbbentő, hogy micsoda identitást adott ennek a csapatnak Zlatan és Pioli, úgy jöttek ki a pályára a fiúk, hogy tisztán látszott, inkább feltüzelte, mint hogy elbizonytalanította volna őket a vereség, mindenki javítani akart rögtön. Ennek megfelelően brutálisan be is nyomtuk a Torinot, az első fél órában elvétve jártak csak a térfelünkön, nagyon komolyan ment a letámadás. Hatalmas ziccereket ugyan nem alakítottunk ki, a nyomás folyamatosan jelen volt, Brahim Díaz remekelt, ami kellett is Kebab hiányában, Leao pedig amikor végre helyzetbe került, be is lőtte azt nagyon magabiztosan. Nem lehet eleget dicsérni őt szerintem, Ibra hiányában abszolút előlépett, nem kétséges, hogy csatárként is megállja a helyét. Az idei bajnoki szezonban eddig egyébként 13 meccsen, 944 perc alatt lőtt 5 gólt, és adott 4 gólpasszt, tehát 105 percenként járul hozzá az ellenfél hálójának bevételéhez, az egyáltalán nem rossz mutató.

Keszi pedig ismét elnöki módon elrakott egy tizit, aztán még megkegyelmezett egy kihagyott helyzettel, de gyakorlatilag ennyi, el is döntöttük a mecccset az első félidőben. Kellett ehhez persze az ellenfél, mert Dzsámpi Torinoja pont annyira sótlan és szar, mint a Milanja is volt, elképesztő, hogy ennyi mindenkit be tudott hülyíteni a pali. Tényleg reális, hogy kiesnek, hát érte bizony egyáltalán nem lenne kár.

A második félidő nagyjából említésre sem méltó, Tonali sérülése aggasztó, jól szétrúgta a vádliját Verdi, reméljük miharabb rendbe jön, egyelőre nincs róla hír. Brahim Díaz szintén bicegve ment le, nehogy már olyan jól érezzük magunkat. De az egész 45 perc legnagyobb eseménye az volt, hogy Ibra visszatért a pályára (eléggé berozsdásodva, a megoldásait elnézve) meg előtte ez a bemelegítés:

Úgyhogy ezt hoztuk, ahogy kellett, a Roma-Inter meg döntetlennel ért véget, így 3 pontra nőtt az előnyünk. Hétközben jön egy kupameccs szintén a Torino ellen, jövő héten meg Szardíniára látogatunk egy Cagliari elleni csörtére.

Pontok:

Donnarumma: Az első félidőt végig kártyázta a labdaszedőkkel a hírek szerint, annyira nem volt dolga. A végén azért bemutatott egy hatalmas bravúrt, gyönyörű reflex védéssel. 6,5

Calabria:
Nagyon magabiztosan játszik továbbra is, jobbhátvédben rutinból lehozta, aztán a második félidőben megint visszatért kicsit a középpályára Kylo sérülése miatt. 6,5

Kjaer:
Tudjuk mekkora tanár, vagy ha valaki kicsit el is felejtette volna, azt az első félidőben egy tökéletes szereléssel emlékeztette a ziccerbe kerülő Verdin. 7,0

Romagnoli:
Sok dolga neki sem volt természetesen, simán fejelgette ki az érkező beadásokat. Azt a sárgát mondjuk kár volt összeszedni. 6,5

Theo:
Érezte, hogy az a szerdai nagyon gyenge volt tőle, úgyhogy most ismét nagyot ment, a szokásos dinamizmusa kellett az első gólhoz. 7,0

Tonali:
Talán ő volt az egyik leggyengébb láncszem ma, 1-2 alkalommal könnyen mentek el mellette. A sérülése nagyon szerencsétlen eset volt, reméljük nem komoly. 6,0

Kessié:
A csávó a 91. Percben bevetődve mentett a kapunk előtt, a 95.-ben meg 70 métert sprintelve ért fel egy támadással. Presidente. 7,5

Castillejo:
A beadásai nagyon nem ültek, meg elég sokszor veszített labdát, de a védekezésből tökéletesen kivette a részét, főleg az első 45 percben. 6,0

Brahim Díaz: A legjobb meccse volt velünk, ami nagyon fontos az utóbbi idők gyengébb szereplése után. Gólpassz, kiharcolt tizenegyes,, folyamatos veszélyforrás. 7,5

Hauge: Most sem remekelt, de ez belefért egy ilyen meccsen. Az első félidős dominanciához az ő melója is kellett. 6,0

Leao: Ahogy már írtam, megint előlépett, élmény nézni a játékát, amikor nem lazázza el a dolgokat. 7,0

Dalot: Az biztos, hogy Contit teljes joggal szorította vissza most már végleg harmadik számú jobbhátvéddé.

Calhanoglu: Bejött egy kicsit mozogni, és szerencsére nem is sérült rá a bokájára.

Ibra: #IZBack

Maldini: Ilyen 5 percre becserélésekkel fogja megdönteni az apja meccsrekordját.