Empoli – Milan 1-3 / A bajnok szíve

Vicces ezeket a sorokat írni, mert egyáltalán nem ez volt a poszt címe, amikor a 90. perc környékén elkezdtem nagyvonalakban gépelgetni az óvatosan örömködő posztot, hogy aztán egy nagyon buta szabálytalanság után Bajrami betekerje az egyenlítést, ezzel kivégezve néhány “így is tudni kell nyerni” és hasonló mélységű soromat, melyeket dühösen töröltem, hogy mire felnézzek egy reneszánsz remekmű elevenedjen meg szemeim előtt: az isteni Radó felhőkarcoló magasságból lefejeli a labdát a mindig kicsit lesajnált, de most hőssé váló Ballo-Tourénak, Leao elképesztően laza emelése meg már “csak” a katarzist hozta. A bajnok tud ilyet, ahogy ezt megint megmutatta.

Az amerikai sportok egyik legikonikusabb mondására utal a poszt címe: “Don’t ever underestimate the heart of a champion”, azaz soha nem szabad alábecsülni a bajnok szívét. Magáért beszél, és ez a győzelem is tökéletesen magyarázza a jelentését: hiányzik 2 klasszisod és egy kezdő kaliberű csatárod? A csapat fele egy tök felesleges válogatott szünet után érkezik vissza hulla fáradtan? Kiesik még 3 ember egy meccsen belül komolyabb sérülésekkel? Kínkeservesen vezetést szerzel, hogy aztán a 92. percben egy gyilkos góllal egyenlítsen az ellenfél teljesen padlóra küldve mindenkit? Nem számít, mert összetörés helyett jön valaki a pad végéről, hogy 1 percen belül megnyerje neked a meccset, na ez a bajnok szíve.

Örülök, hogy tudtam ennyi pozitívat és motiválót írni erről a meccsről, mert valljuk be, a játék nem volt jó. A helyzeteket ugyan kidolgoztuk, de valahogy olyan kiforratlan és akadozós volt az egész mezőnyben, gyenge egyéni teljesítményekkel. Szerdán ennél biztosan több kell majd Londonban, én ott most egy simább vereségtől tartok ezt látva. De legyen elég ennyi negativitás most kivételesen, szerintem mindenki tudja a klubon belül, hogy ennél jobb teljesítmény kell, azt meg nem fogom magyarázni a tavalyi 2 ponton múló bajnoki cím után, hogy mennyit érhet egy ilyen győzelem. Mentalitásban brutális ez a csapat, szükség is lesz erre a most következő időszakban. Jöjjön egy klasszikus pontosztás, hogy az egyéni teljesítményekről lehessen szó, mert sokaknál van mit mondani.

Sanyi: Az öreg Tatarozó hatalmasat ment, vicc nélkül meccs embere kategória lett volna nálam, ha nem nézi be azt a szabadrúgást és 1-0 ide a vége. Persze így meg csak az derült ki, hogy mindenki előtt jár 5 lépéssel, tudta ő, hogy mi következik. 6,5

Calabria: Nagyon rosszul nézett ki az a sérülés, úgy kapott oda, mint Florenzi egy hónapja, reméljük nem vár rá olyan hosszú kiesés, mert bajban leszünk. 6,0

Kjaer: Ma nagyon lassúnak tűnt, és le is kellett hozni, de hát tudva milyen sérülésből jött vissza, és hogy válogatott meccseket is nyomott a szünet alatt, ez nem meglepő. Harcos, mint mindig. 6,0

Tomori: Ma ő volt a biztos pont hátul, takarított becsülettel, nálam a mezőny egyik legjobbja. 7,0

Ballo-Touré: Mekkora pillanat, kurva jó volt látni. Szegény csávót nem irigylem, Theo helyettesének lenni minimum nem könnyű feladat, és vannak hajmeresztő megmozdulásai, úgyhogy egy ilyen fontos gólt verni elképesztő érzés lehet, nekünk is az. Nem ő a meccs embere, de attól még ez az este úgy fog megmaradni a fejemben, mint a Ballon Game, nincs szebb ennél, mint amikor egy kevés lehetőséget kapó játékos tud így bizonyítani, hatalmas pacsi! 7,0

Bennacer: Nagyon nem tetszett ma, a kelleténél többször veszített labdát, a támadásokat sem segítette igazán jól, az a buta fault a 92. percben meg már az elkövetés pillanatában fizikai fájdalmat okozott nekem, hát még amikor be is ment a szabadrúgás. Tőle többet várok. 5,5

Tonali: Hasonlóakat tudok mondani, a mindig magabiztos duónk elég betli volt, ő is elkövetett egy brutális hibát, Bajramit szépen kiugratta, Tata mentette a seggét. Az első gólnál jár neki a dicséret a gyors bedobás miatt, ez felhúzza. 6,0

Saelamaekers: Voltak helyzetei, és tipikus nálunk, hogy ahogy önbizalma lett és kezdett formába lendülni meg is sérült, reméljük mielőbb visszatér. 6,5

De Ketelaere: Tőle is többet várok azért, persze könnyen lehetett volna a neve mellett egy gólpassz, de eléggé beleszürkült a mezőnybe, ahogy haladt a meccs. 5,5

Leao: Nem lehet elégszer leírni, mekkora futballista, újabb gól+gólpassz. Kedvencem a mai meccsről, hogy az egyik (szerintem) leggyakrabban őt érő kritikát cáfolta meg: fejben nincs ott teljesen a pályán, túl laza, nem kifejezetten okos játékos, erre olyan futball IQ-t villantott a bedobásnál a 78. percben (nyilván már hulla fáradtan úgy mellesleg), amit bárki megirigyelhet. Az már csak hab volt a tortán, ahogy bekocogott így is simán lefutva a védőjét, hogy aztán lazán átemelje a kapust, egyszerűen imádom a játékát. 8,5

Giroud: Meg nem mondanám, hogy 36 éves az aktivitását nézve, sokat harcolt ma is, majdnem betekert egy szabadot, többet nehéz kérni tőle ennyi meccset játszva. 6,5

Krunic: Ezúttal jobbszélsőben kellett, és hát nyilván ezt is tudja. Az a fejes meg nem is lehetett volna pontosabb. 7,0

Kalulu: Volt már meggyőzőbb, mind jobbhátvédben mind középen. 6,0

Dest: Nem zavart sok vizet abban a 20 percben, őszintén szólva kb labdaérintésére sem emlékszem. Most lesz majd rá igazán szükség Calabria kiesésével. 5,0

Díaz: Az ellenfél tökeit könnyebben találja el, mint a kaput. 5,5

Rebic: A kummantszekció egy emberként tudta a beállásakor, hogy vagy ő fogja itt eldönteni, vagy szilveszteri bakiparádéba illő showt hoz. Szigorúan véve egyik sem teljesült, de én megadom az előbbit, egy gólpasszt is kiosztott még ugye. Az meg nagyon vicces, hogy 1 hét múlva jön a kedvenc ellenfele, úgyhogy természetesen fel is támadt a halálból. 7,0